Stavba polygonu Dopravního výcvikového centra S-Drive na letišti v Hradci Králové se nezvratně chýlí ke svému konci. Na polygonu momentálně probíhají finální úpravy cvičných ploch a vybavování výukových a kancelářských prostor. Čtěte, obdivujte a těšte se! 

Asfaltové cvičné plochy

Při stavbě polygonu jsme dodrželi původní projekt a zrealizovali veškeré prvky, které jsme vám představili v našem prvním článku. Dokonce jsme se rozhodli přidat i něco navíc, a to offroad dráhu pro ty, kteří spíše než asfalt preferují terén.

Přenést projekt z papírové podoby do reality nám trvalo, ale skoro vše jsme už dotáhli do konce. Nyní již máme za sebou i finální úpravy cvičných ploch a instalaci posledních funkčních a bezpečnostních prvků jako jsou nátěry kluzných ploch, instalace svodidel, montáž radarů nebo nástřik dopravního značení.

Teď už zbývá „jenom“ zprovoznit vodní technologie, smykovou desku, dovybavit velíny instruktorů, zasázet okrasnou květenu/stromky a jdeme kolaudovat. V galerii pod článkem přidáváme fotografie z průběhu stavby.

Na výstavbu těchto asfaltových ploch padlo téměř 25 000 m2 asfaltu.
Na výstavbu těchto asfaltových ploch padlo téměř 25 000 m2 asfaltu.

Administrativní a výuková budova

V našem sídle již dva týdny svítíme. V předminulém týdnu jsme si dokonce i poprvé zatopili a spláchli WC. Poté, co malíři dokončili fasádu a my vlastními silami zvelebili okolí domečku výsadbou okrasných stromků a keříků můžeme prohlásit, že je také téměř hotovo. Interiéry jsme se snažili pojmout v moderním designovém stylu.  I když jsme si vědomi, že každý má odlišný pohled na věc, a že téměř vždy je prostor pro zlepšení, za nás musíme podotknout, že jsme s výsledkem opravdu spokojeni.

 

V budově se nachází celkem tři učebny (dvě menší a jedná velká), showroom, kancelářské prostory a v neposlední řadě velká, vysutá, prosklená zasedací místnost. Ve výukových místnostech jsme nejvíce pyšní na interaktivní tabule, které zdůrazňují a podporují náš moderní přístup k výuce teorie, v showroomu pak jednoznačně vítězí profesionální audio ozvučení.

Otevření polygonu

Závěrem ještě věnuje pozornost poslední informaci, kdy bude poprvé možné otestovat toto na vlastní kůži/gumy. Oficiální otevření hradeckého polygonu pro veřejnost plánujeme na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Vše už teď bude záležet jen na rychlosti úřadů a orgánů zainteresovaných do kolaudace projektu.

O veškerých aktualizacích vás budeme informovat zde na blogu a našich Facebookových stránkách.

 

Přihlašte se k odběru novinek.