K rozhodnutí postavit zbrusu nový dopravně-výcvikový polygon došlo na konci roku 2007, kdy se náš projekt na Dopravní výcvikové centrum zalíbil podobně smýšlejícím lidem. Společně jsme utvořili společnost S-Drive s.r.o. a se na dlouhou cestu počínajíc plánováním a končíc a slavnostním otevřením nového polygonu v listopadu roku 2016. Cesta to byla dlouhá a ne vždy nejpříjemnější. Níže si můžete přečíst o začátcích našeho polygonu.

Začátek stavebních úprav v březnu 2016
Začátek stavebních úprav v březnu 2016

Výcvikové moduly

Chtěli jsme postavit něco unikátního, o co ještě nikdo v České republice před námi nepokusil. S tímto na paměti jsme mezi sebou začali diskutovat, vymýšlet a čmárat návrhy. Inspirovali jsme se v zahraničí ostatními výcvikovými centry, až jsme dospěli ke konečnému rozhodnutí. Náš polygon bude mít sedm tréninkových modulů, každý z nich zaměřený na jinou dovednost zlepšovanou během výcviku.

  • Kluzná rovina,
  • Kluzký kopec,
  • Aquaplaningová vana,
  • Plocha s vodními překážkami,
  • Školicí středisko,
  • a Smyková deska.

Více se o všech modulech můžete dočíst podrobně na stránce věnované polygonu.

Začátek stavby

Po mnoha měsících plánování strávených nad stolem s projektanty jsme v březnu roku 2016 nechali vyjet stavební techniku na budoucí staveniště. Stroje začaly provádět terénní úpravy a kontury polygonu se pomalu rýsovaly.

My jsme si s hrůzou uvědomili, že teď již není cesty zpět. Dlouhé roky jsme tento projekt připravovali a nejednou se nám zdálo neskutečné, že se náš sen stává realitou. Měli jsme trochu obavy, aby všechno včas a v pořádku dopadlo a to jsme ještě ani nevěděli, co všechno nám rok ještě 2016 přinese.

Chcete vědět, jak to všechno dál probíhalo? V příštím díle se dočtete o problémech a úskalích, které jsme potkali během stavby.